KPN gebruik eigen router en SFP (GoF / AON)

FiberDude

Forum Gebruiker
Berichten
13
Internet
  1. Odido
Digitale TV
  1. Odido
Recent heb ik een kennis geholpen met het aansluiten van een eigen router en SFP module op het KPN netwerk.
De informatie hierover was erg lastig te vinden en versnippert vandaar dat het me handig leek om onze ervaring hier te delen.

Situatie

  • KPN aansluiting op glas via GoF/ AON. Dus een rechtstreeks verbinding, geen GPON.
  • Als router een Unifi Dream Machine Pro (UDM Pro).
  • Alleen internet. Voor IPTV wordt de situatie een stuk ingewikkelder omdat je dan 2 vlans op je WAN poort moet kunnen instellen. De UDM kan dit niet eenvoudig.

Technische documentatie


SFP Keuze

Uit de documentatie van KPN halen we het volgende:
  • 1000Base-BX-10-U
  • TX 1310 nm / RX 1490 nm
  • 14 km range
  • 15 dB power budget
  • Class 1 laser product
Voor de UDM dachten we eerst aan de UF-SM-1G-S van Ubiquiti zelf. Echter is dat geen goed idee omdat de specs van deze module TX 1310/1550 nm zijn.
De RX is dus verschillend. Alhoewel dit zo dicht bij elkaar ligt, en ook nog prima kan werken is dit niet optimaal. De golflengte is gewoon niet hetzelfde.

Deze module van FS.com is wel perfect geschikt:
Voldoet exact aan alle specs. Je kunt het beste kiezen voor de versie met SC connector, deze kun je dan aansluiten met op een glasvezelkabel met blauwe connector (UPC).

Let op: Voor de UDM Pro was het nodig om deze module te forceren op 1 Gbit/s. Op auto negotiate kregen we geen verbinding!

Belangrijke router instellingen

  • Stel de WAN poort in op VLAN 6 voor internet
  • Stel de IPv4 Connection in op PPPoE
  • Username/password: internet

Optionele router instellingen

  • Stel de QoS Tag in op 1
    Dit is niet noodzakelijk, maar KPN gebruikt deze tag normaal gesproken ook voor de Experiabox en is bedoelt voor het standaard internet verkeer.

  • Stel de MTU in op 1500 in plaats van 1492
    Dit zal niet direct een merkbare verbetering geven, maar dit is de optimale pakket instelling voor KPN.
    KPN maakt gebruik van RFC4638 waardoor het mogelijk is om een grotere MTU te gebruiken voor PPPoE verbindingen.

    Dit ziet er dan zo uit:

    WAN poort = MTU 1512
    VLAN 6 = MTU 1508
    PPPoE = MTU 1500

    Helaas ondersteund de UDM Pro deze standaard niet. Het is wel mogelijk met een workaround, maar dit is wat mij betreft de moeite niet waard.


Mocht je hier vragen over hebben, laat het me weten. Ook als het gelukt is!
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Ik heb een GPON-aansluiting met een NT-kastje die het glasvezelsignaal omzet naar standaard netwerk (koper).
Op de Dreammachine zit een koper-naar-SFP+-module (10Gb) aangesloten op poort 10.
Ik zou ook wel een geschikte SFP+-glasmodule willen hebben maar ik heb het juiste type nog niet gevonden om dezelfde reden die jij schetst: andere golflengte.
De MTU-waarden heb ik ongemoeid gelaten.
Ik heb bewust een SFP+-module gekocht omdat die net weer iets meer snelheid oplevert, zowel de download als de upload zitten boven de 1 Gb. Een test met een zelfde SFP-module (dus zonder de + en dus 1 Gb) leverde lagere snelheden op.
 
Uit nieuwsgierigheid, heb je echt GPON of bedoel je XGS-PON?
Dat is inderdaad een stuk lastiger. GPON is nog wel te doen maar ik dacht dat KPN dat niet gebruikt.
 
XGS-PON waarschijnlijk inderdaar; want dit klinkt als dezelfde opstelling die ik heb met XGS-PON bij kpn :)
Ik hoop ook ooit de genexis converter ertussenuit te kunnen laten. maar vooralsnog werkt dit prima met net iets meer als 1GB up en down :)
 
Terug
Bovenaan